W związku z trwającym okresem grzewczym, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców udostępniamy komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy.
Komunikat
Plakat

W załączeniu komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii w Elblągu o wystąpieniu na terenie powiatu elbląskiego afrykańskiego pomoru świń. Pobierz komunikat

Rozpoczął się sezon grzewczy a wraz z nim wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć osób tlenkiem węgla (czadem) z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych.
Przyczyną tragedii może być niewiedza, zaniedbanie, czy wadliwa instalacja odprowadzania spalin.

Ćwiczenia OSPW sobotę (13.10.2018r.) koncentracją w Rychlikach, rozpoczęły się Gminne ćwiczenia Jednostek O.S.P z terenu Gminy Rychliki na obiekcie Wytwórni Pasz ,,CARGILL" w Rychlikach. Zadaniem ćwiczących było ugaszenie symulowanego pożaru w budynku magazynowym, odnalezienie i ewakuacja osoby poszkodowanej, udzielenie jej pomocy przedlekarskiej. Ćwiczenia odbyły się we współdziałaniu z KM PSP w Elblągu oraz JRG PSP nr. 3 w Pasłęku.

Warmińsko – Mazurski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach 15 – 19 września 2018 r., na terenie powiatu: bartoszyckiego, braniewskiego, elbląskiego i miasta Elbląg, powiatu ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, lidzbarskiego, mrągowskiego, oleckiego, piskiego, węgorzewskiego oraz gminy Zalewo w powiecie iławskim, gminy Barczewo, Biskupiec, Dobre Miasto, Jeziorany, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Kolno i Świątki w powiecie olsztyńskim oraz miasta Olsztyn, gminy Małdyty, Morąg, Miłakowo, Miłomłyn i Łukta w powiecie ostródzkim, gminy Dźwierzuty w powiecie szczycieńskim, przeprowadzone będzie szczepienie lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Informujemy, iż w dniu 1 września 2018 roku o godzinie 12.00 zgodnie z Zarządzeniem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego nr 26/13 z dnia 11 lutego 2013 roku w sprawie przeprowadzenia treningów Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania zostanie przeprowadzony trening polegający na włączeniu syren alarmowych na terenie całego województwa w tym Gminy Rychliki.

URZĄD GMINY W RYCHLIKACH
Rychliki 86
14-411 Rychliki
NIP: 578-00-08-668
Regon: 000540995
tel: 55 248 8155, 55 248 8150
fax: 55 248 8145
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
BIP: http://rychliki-ug.bip-wm.pl
www: www.rychliki.pl

obrazek